Na slohová cvičení na etiketách, kde se "čtenář" ztrácí v záplavě chemických názvů jednotlivých látek nás moc neužije. Pro výrobu Prádloperu používáme účinné, známé a vůči přírodě šetrné suroviny. Nepoužíváme žádná plnidla ani jiné zbytečné složky, které jen zvyšují hmotnost výrobku, ředí jeho účinný obsah a mohou způsobit podráždění pokožky a alergie. Tyto látky se také mohou problematicky odbourávat v přírodě. Níže najdete názvy a popis všech složek, které jsou v našich výrobcích obsaženy a dozvíte se, proč je důležité, aby tam byly.

Věříme totiž, že praní prádla je jako láska...přiznat barvu se vyplatí hned na začátku!

:-)

UPOZORNĚNÍ: PRÁDLOPER obsahuje pouze známé a bezpečné látky. Mějte však prosím na paměti, že se v něm vyskytují v koncentrované formě a pokud dojde k přímému kontaktu našich výrobků s pokožkou, očima, k náhodnému vdechnutí nebo požití, mohou vyvolat zdravotní komplikace. Věnujte proto pozornost informaci na zadní etiketě každého našeho výrobku, kde se dozvíte, jak v těchto výjimečných případech postupovat. Pamatujte na děti a ukládejte PRÁDLOPER mimo jejich dosah.

Uhličitan sodný

Uhličitan sodný, neboli soda je bílý prášek s odmašťovací a čistící schopností. Během praní účinně rozpouští nečistoty a odmašťuje prádlo. Soda také změkčuje vodu a zabraňuje usazování vodního kamene, proto zároveň pečuje o Vaši pračku a udržuje ji déle ve formě. Soda je hlavní složkou všech našich produktů.

Výrobky s obsahem uhličitanu sodného:

PRADLOPER 5RAW
PRADLOPER 5MixeColor
PRADLOPER 5MixeColoGel
PRADLOPER 5Universal Marsiglia
PRADLOPER 5Universal Marsiglia Gel

 

100% přírodní mýdlo

Významně podporuje čistící účinek sody. Také rozpouští špínu a odmašťuje. Přírodní mýdlo neobsahuje žádná aromata, proto je vysoce snášenlivé i těmi jencitlivějšími osobami včetně dětí. Přírodní mýdlo na víc chrání textilní vlákna. Uhličitan sodný a mýdlo se doplňují a zvyšují navzájem své čistící schopnosti.

Výrobky s obsahem 100% přírodního mýdla:

PRADLOPER 5RAW

 

Výběrové jádrové mýdlo

Významně podporuje čistící účinek sody. Také rozpouští špínu a odmašťuje. Jádrové mýdlo je samo o sobě aromatizované a výrobky s jeho obsahem ještě obohacujeme o další jemnou vůni, která nedráždí. Uhličitan sodný a mýdlo se doplňují a zvyšují navzájem své čistící schopnosti.

Výrobky s obsahem výběrového jádrového mýdla:

PRADLOPER 5MixeColor
PRADLOPER 5MixeColoGel

 

Pravé marsejské mýdlo

Marsejské mýdlo má stejné vlastnosti a účinky jako 100% přírodí a výběrové jádrové mýdlo. Díky tomu, že je hypoalergenní, je podobně šetrné k citlivým jedincům a dětem jako 100% přírodní mýdlo. Marsejské mýdlo je již z výroby aromatizované pro sebe charakteristickou vůní. Do výrobků s obsahem marsejského mýdla již nepřidáváme žádné další vůně.

Výrobky s obsahem pravého marsejského mýdla:

PRADLOPER 5Universal Marsiglia
PRADLOPER 5Universal Marsiglia Gel

 

Karboxymethylcelulosa (KMC)

KMC pomáhá udržet naše gely v uživatelsky přívětivé formě. Jedná se o špičkový emulgátor umožňující tvorbu stejnorodé směsi ze dvou či více jinak nemísitelných látek. Pro praní prádla má jeden velice významný bonus: na textiliích vytváří záporný náboj, který brání usazování nečistot z prací lázně. KMC se hojně používá také v potravinářství a přidává se do pudinků, sirupů, zmrzlin, do polev a pomazánek. Na potravinových etiketách můžete KMC najít pod označením E466. Jedná se o bezpečné éčko ;-)

Výrobky s obsahem karboxymethylcelulosy:

PRADLOPER 5MixeColoGel
PRADLOPER 5Universal Marsiglia Gel

 

Voda

O blahodárné vodě by se dal napsat nekonečný román. V případě Prádloperu je to však jednoduché. Voda zajišťuje, aby byl gel gelem...bez ní by to prostě nešlo :-)

Výrobky s obsahem vody:

PRADLOPER 5MixeColoGel
PRADLOPER 5Universal Marsiglia Gel

 

Esenciální vonné látky

Pro příjemnou, ale velmi decentní vůni přidáváme do některých výrobků směs esenciálních olejů, které nedráždí.

Výrobky s obsahem esenciálních vonných látek:

PRADLOPER 5MixeColor
PRADLOPER 5MixeColoGel